Álomból valóság, irány az NBI!

2017. 06. 04. (vasárnap) 15.06

Ami két évvel ezelőtt drámai körülmények között nem sikerült, idén összejött a DEAC férfi kosárlabda csapatának.

A döntőben aratott kettős győzelemmel szerezte meg az NBI/B-s bajnoki címet a cívisvárosi legénység, mivel a hazai visszavágón 89-79 arányban múlta felül a Veszprém csapatát. Az idegenbeli tükörsima (92-71) siker után felfokozott várakozás előzte meg az Oláh Gábor utcai Sportcsarnokban szombaton lejátszot összecsapást. A képlet egyszerű volt, ha nyer Berényi Sándor csapata, a következő szezonban már a legmagasabb osztályban pattogtathatnak.

Ennek megfelelően az első negyed után nyolc pontos hazai vezetést mutatott az eredményjelző (24-16), de a bakonyiak összekapták magukat, és a második tíz percben megfordították az állást (37-44). A nagyszünet után ismét magára talált a DEAC, és a záró felvonásnak döntetlenről (59-59) vágtak neki a felek. A debrecenieket végig biztató publikum el sem tudott képzelni más forgatókönyvet, minthogy a lefújás után a kedvenceiket ünnepeljék. Ezt a csapat is átérezte, és a záró sípszó után jöhetett az igazi ünneplés (89-79)! Bajnok, és ezzel feljutó a DEAC!

Az ,,oroszlánbarlangnak” számító Oláh Gábor utcai Sportcsarnok közönsége felállva, vastapssal köszönte meg az egész éves teljesítményt és gratulált a bajnoki címhez.

Ezt e helyről a létesítményt üzemeltető Debreceni Sportcentrum Kft. is megteszi: Szép volt fiúk, gratulálunk!!!

DEAC Kamilla Gyógyfürdő – HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 89-79 (24-16, 13-28, 22-15, 30-20)

DEAC: Jones 16, Velkey 24/9, Molnár 8, Farkas 22/9, Szabó 14 cserék: Varga -, Kósa 1, Lajsz 4, Erdei -, Opre -.