Újra a legjobb!

2017. 12. 22. (péntek) 15.52

A Magyar Atlétikai Szövetség 2016 után ismét Kozák Lucát választotta az év legjobb U23-as atlétájává.

A Debreceni Sportcentrum-Sportiskola versenyzője igazán sikeres esztendőt zár, hiszen a bydgoszczi U23-as Európa-bajnokságon és a Taipeiben megrendezett Universiadén is harmadik helyen végzett a 100 méteres gátfutás döntőjében. Rajthoz állt továbbá a belgrádi fedett pályás kontinensviadalon, ahol a középdöntőig jutott, a londoni felnőtt világbajnokságon pedig a 28. helyen zárt.

Dupla öröm, hogy a Groupama Aréna konferenciatermében megtartott ünnepségen Luca edzője, Suba László az Európai Atlétikai Szövetség elismerő oklevelét vehette át a sportágban végzett közel négy évtizedes munkájáért.

Az év legjobb női atlétája a békéscsabai Márton Anita, legjobb férfi atlétája a pályafutását januártól a Bp. Honvédnál folytató Baji Balázs, az Év edzője ifj. Tomhauser István lett.

Az év atlétája. Férfiak: Baji Balázs (edző: ifj. Tomhauser István). Nők: Márton Anita (edző: Eperjesi László). Az év edzője: ifj. Tomhauser István.

Az Év atlétái az utánpótlás korcsoportokban. U23, férfiak: Halász Bence (edzői: Németh Zsolt, Németh László). U23 nők: Kozák Luca (edző: Suba László). Junior férfiak, U20: Rába Dániel (edző: Németh Zsolt, Németh László). Junior nők, U20: Farkas Petra (edző: Szenczi László). Ifjúsági fiúk, U18: Varga Donát (edző: Németh Zsolt, Németh László). Ifjúsági lányok, U18: Mátó Sára (edző: Tölgyesi Előd).