Falco-Atomerőmű és Alba-Szolnok az elődöntőkben!

2018. 02. 16. (péntek) 23.57

Elképesztően izgalmas és színvonalas összecsapásokat hozott a 61. Zsíros Tibor Férfi Kosárlabda Magyar Kupa pénteki játéknapja a Főnix Csarnokban. A szép számban kilátogató publikum látványos kosaraknak és nem mindennapi fordításoknak lehetett szemtanúja.

Pécsi VSK-VEOLIA – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 83-92 (34-25, 16-20, 21-14, 12-33)

Az első mérkőzést az előzetesen valamelyest esélyesebbnek tartott, ám két kulcsjátékosát is nélkülözni kénytelen Szombathely kezdte jobban, s az első negyed derekára hat pontos előnyt épített ki. Ezt követően azonban állva hagyta ellenfelét a Pécs, és zseniális támadójátékának köszönhetően megfordította a mérkőzést, sőt a nagyszünet előtt már kétszámjegyű különbséggel is vezetett. A fordulás után még egy lapáttal rá tudott tenni a baranyai alakulat, az Antóni-Budimir páros vezérletével 15 ponttal megléptek, melyből 12-t meg is tartottak a negyed végéig. Ekkor úgy tűnt, hogy a Pécs lesz az első elődöntős, de Váradi Benedekék nem adták fel, és elképesztő energiákat mozgósítva 33-12-re megnyerték a záró felvonást. Hiába játszottak tehát három negyeden keresztül fantasztikusan Csirke Ferenc tanítványai, az utolsó negyedre teljesen elkészültek erejükkel, és végül nem tudták borítani a papírformát.

Zalakerámia ZTE KK – Atomerőmű SE 58-61 (18-18, 18-17, 12-13, 10-13)

A második negyeddöntő végig kiélezett, szoros csatát hozott, 6-7 pontos vezetésnél egyik csapat sem tudott nagyobbat kiépíteni. Izgalmas taktikai harc folyt a pályán, mindkét együttes több védekezési formával is jelentkezett, és az ötösök szerkezetét is előszeretettel forgatták a vezetőedzők. Egészen a végjátékig nyílt maradt a küzdelem, ahol a paksiak tudtak higgadtabbak maradni, így szombaton ők játszhatnak majd a döntőbe jutásért a Szombathellyel.

Alba Fehérvár – Egis Körmend 86-82 (25-19, 23-9, 17-32, 21-22)

Ha nem lett volna elég az izgalmakból, a negyeddöntők közül talán legjobban várt mérkőzés még egy lapáttal rátett az eddigiekre. Pedig sokáig nem úgy nézett ki, hogy bárki is a körmét rágja majd, sőt sokan a félidőben haza is indultak, ugyanis a székesfehérváriak nagyon meggyőző játékkal kerek húsz ponttal vezettek a nagyszünetben. Mint kiderült, rosszul döntöttek az idő előtt távozók, ugyanis a Körmend rohamlétekkel megkezdte a felzárkózást. Mire észbe kaptak Lóránt Péterék, már ott volt a nyakukon a vasi alakulat, a 27. percben Dillard hármasával pedig már csak kettő volt közte. Nem állt le a körmendi triplazápor, az extázisban játszó piros-feketék a záró felvonás elejére megfordították a mérkőzést. A címvédőnek azonban erre is volt válasza, és taktikusan játszva végül négypontos győzelmet arattak.

KTE-Duna Aszfalt – Szolnoki Olaj 78-89 (22-17, 21-26, 17-23, 18-23)

A DEAC-ot a nyolcas döntőtől az utolsó pillanatokban elütő Kecskemét bizonyította, nem csak turistának jöttek Debrecenbe, az első negyedben rendesen ráijesztettek a sokkal esélyesebb Szolnokra. Vojvodáék a második tíz perctől kezdve jóval koncentráltabban kosárlabdáztak, és a nagyszünetig sikerült kiegyenlíteniük. A folytatásban is lendületben maradt az Olaj, és a lepattanóharcot magabiztosan nyerve, és összesen 26 gólpasszt kiosztva végül megnyerték a mérkőzést. Szombaton az Alba Fehérvár ellen játszhatják majd az elődöntőt, amely egyben a tavalyi döntő visszavágója is lesz.