K. Szabó Gabriella és Hodossy-Takács Sámuel ifjúsági magyar bajnok!

2018. 06. 18. (hétfő) 13.30

A július 5-én kezdődő U18-as Atlétikai Európa-bajnokságon a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola öt versenyzője is megmutathatja tudását.

A közelgő kontinensviadal helyszínén, a győri Olimpiai Sport Parkban található atlétikai létesítményben rendezték meg hétvégén az ifjúsági korosztály számára a magyar bajnokságot, ami egyben az Eb tesztversenye is volt. A kétnapos viadalon remek formát mutattak atlétáink, hiszen Hodossy-Takács Sámuel nyert magasugrásban (2.00), míg távolugásban új egyéni csúccsal (6.61) a harmadik helyen végzett.

Magabiztos győzelmet aratott 800 méteren K. Szabó Gabriella (2:14.60), a 100 gát döntőjében pedig Petrozsényi Júlia egyéni rekorddal, másodikként állította meg az órát (13.98). Szintén élete legjobb idejével szerzett ezüstöt 200 méteren Halász Kristóf (22.46), az ugyancsak Eb induló Sós Barnabás a 800 méter után állhatott fel a dobogó második fokára (1:57.54).

Nagy siker, hogy Perényi Gabriella mind az öt tanítványa ott lesz az Ifjúsági Európa-bajnokságon, ahol az alábbi számokban képviselik a magyar színeket.