Kerekes Gréta: címvédés 60 gáton, egyéni csúccsal!

2019. 02. 18. (hétfő) 10.33

A BOK csarnokban rendezték meg hétvégén Magyarország Fedettpályás Atlétikai Bajnokságát.

Két héttel a skóciai Európa-bajnokság előtt a fővárosban küzdöttek meg a bajnoki címekért hazánk atlétái, szám szerint 189 nő és 180 férfi sportoló részvételével. Cívisvárosi szempontból az egyik legjobban várt versenyszám –a 28 közül- a női 60 méteres gátfutás fináléja volt, hiszen ismét a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola két kiváló atlétája, Kerekes Gréta és Kozák Luca között dőlt el az aranyérem sorsa. Akárcsak tavaly, idén is Gréta ért elsőként célba (8.02), egy századdal megelőzve klubtársát, a szintén egyéni csúcsot futó Lucát (8.03).

Rúdugrásban Klekner Hanga bronzéremmel fejezte be a versenyt (4.00), míg férfi magasugrásban Hodossy-Takács Sámuel idei legjobbját beállítva az ötödik helyen zárt (2.04). Szintén ötödik helyen végzett Lendvai András 4:01.54-es idővel 1500 méteren, K.Szabó Gabriella 800-on (2:17.23), Fodor Anna pedig hármasugrásban nyújtotta a hetedik legjobb teljesítményt (11.68).

Győri Balázs 800-on (50.19), Hevesi Hanna 60 méteren javította meg egyéni csúcsát (7.92).

Fotó: atletika.hu