Fantasztikus egyéni csúcsot futott Milánóban Gulyás Vera!

2019. 04. 07. (vasárnap) 23.27

A Debreceni Sportcentrum-Sportiskola atlétája a második legjobb európaiként ért célba.

Hetedik helyen végzett a 19. Milánó Maratonon Gulyás Vera, aki új egyéni csúccsal (2 óra 44 perc 10 mp) ért célba a 42 km végén. A DSC-SI sportolója 50 másodperccel (!) múlta felül a 2016-os riói olimpia szintjét. Nála gyorsabban csak öt kenyai és egy horvát hölgy teljesítette a távot a mintegy 8000 futó közül!

A verseny után Gulyás Vera elmondta: ,, Ideális, 10 fokos időben versenyezhettünk, habár az első 10 km-en zuhogott az eső, de féltávnál már felszáradt az útvonal.  A téli felkészülés során minden edzést elvégeztünk. A futás az eső ellenére jól ment, a táv második felét gyorsabban tudtam teljesíteni. 35 km után nem a fáradtság, hanem extra erő szállt meg, hála a tudatos felkészülésnek és a sok szurkolómnak, akik gondoltak rám. Ezúton is köszönöm nekik.”

Fotó: Gulyás Vera és edzője, Szilágyi László