Ahol elindult nyert

2020. 03. 09. (hétfő) 15.18

Hat aranyérmet szerzett a Százhalombattán megrendezett Rövid pályás Szenior Úszó Országos Bajnokságon Krasznai Róbert.

Tekintettel a közelgő budapesti szenior Úszó Európa-bajnokságra, a hazai ob-n nagy létszámmal képviseltették magukat a klubok. Krasznai Róbert, a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola úszószakosztályának tiszteletbeli versenyzője új országos csúccsal nyert 200 gyorson (03:13,33) és 200 vegyesen (03:35,00), míg 50 méteren pillangón (00:48,25) és gyorson (00:37,00) szintén elsőként csapott célba a 80 év felettiek mezőnyében.

A Debreceni Szenior Úszó Klub alapító tagja két váltóban is érdekelt volt, a 4x50 méteres mix vegyes kvartett (Krasznai Róbert, Flóra Katalin, Mailer Judit, Nagy Zoltán) és a 4x50 méteres mix gyorsváltó (Krasznai Róbert, Flóra Katalin, Mailer Judit, Horkay György) – új országos csúccsal-mindkét szám után a dobogó legfelső fokára állhatott fel.