Vasárnap már csak a magyar lányoknak szurkolhatunk

2020. 08. 29. (szombat) 22.18

A helyosztókkal folytatódott szombaton délután a kosárlabda 3x3 Youth Festival, a szerda óta tartó versenysorozat hétvégén a most induló World Tour napi programja után kezdődött el.

Pici csúszást követően, zsúfolt nézőtér előtt kezdődött a torna negyedik napja a cseh és a magyar „B” női válogatott összecsapásával. A negyeddöntő nagy küzdelmet, de végül viszonylag sima cseh győzelmet hozott (14-9). A debreceni lányok sem jártak nagyobb sikerrel, 18-5-re kaptak ki, így búcsúztak a további küzdelmektől.

A férfi válogatottunk ezt követően nem tudott "revansot venni" a szlovénokon, 20-16-ra nyertek a vendégek. A mérkőzés után nem volt vége a magyar kínoknak, az U23-as gárdánk Izraeltől kapott ki.
A női „A” válogatott viszont hozta a nézők által áhított eredményt, az elődöntőben 16-12-re verte Csehországot, míg az észtek 16-9-re verték a szlovénokat.
A nap utolsó két mérkőzésén a szerb U20-asok és az U23-asok is nyertek, bejutva a vasárnapi versengés fináléjába.