Három érem és döntős helyek a korosztályos OB-ról

2020. 11. 23. (hétfő) 13.11

A budapesti Tüske Uszodában rendezték meg a serdülő és az ifjúsági úszók országos bajnokságát.

A serdülők viadala egyébként - az osztrák, a cseh és a szlovák válogatott részvételével - Olimpiai Reménységek Versenye is volt. A pontversenyt toronymagasan megnyerő magyar csapat végül 608 ponttal diadalmaskodott, a csehek 434 ponttal a második helyen végeztek, míg a szlovákok 339 pontja a harmadik helyre volt elég.

A négynapos utánpótlás országos bajnokságon a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola úszószakosztályát hat versenyző képviselte. A serdülőknél Csikós Réka, Sárosi Balázs és Zombori-Szalontai Ferenc, míg az ifjúságiaknál Gál Kincső, Koch Zita és Sándor Benedek ugrott vízbe. Gál Kincső 800 gyorson harmadikként ért célba, míg 400 gyorson negyedik helyen végzett. Megjegyzendő, a DSC-SI tehetsége a második nap után betegség miatt már nem tudta folytatni a versenyt.  Koch Zita, Sándor Benedek és Sárosi Balázs egyaránt két-két döntőben voltak érdekeltek, míg Zombori-Szalontai Ferenc négy fináléban is érdekelt volt. A cívisvárosi fiatalember a 100 és 200 méteres mellúszás után is a dobogó második fokára állhatott fel.