Meccsdömping a 3x3 U18-as VB második napján

2023. 08. 31. (csütörtök) 22.54

A szerdai esőzések miatt reggeltől estig zajlottak a mérkőzések a Nagytemplom előtt a 3x3 U18-as Világbajnokság második játéknapján. Csütörtökön a magyar együttesek is bemutatkoztak, a női alakulat két vereséggel zárta a napot a halálcsoportban, míg a férfiak kis híján meglepték a franciákat, Japán ellen pedig két pontos győzelmet arattak.

A magyar lányok Franciaország ellen kezdték a reggeli órákban a tornát, Károlyi Andrea tanítványai mindent megtettek, hogy megnehezítsék riválisuk dolgát, ám az olló a percek múlásával a szép megmozdulások ellenére is tovább nyílt. Hasonló forgatókönyv állt fent a német együttes ellen, azonban Vladár Róza pontjaival nem engedte huszonegy pontig jutni ellenfelét a hazai csapat.

A férfiak már az első meccsen elkapták a fonalat, és nem sokon múlott, hogy két vállra fektessék a bajnokesélyes franciákat. A Japán elleni találkozóra újfent felszívta magát a házigazda, Géringer Gergő és Varga Ferenc vezetésével egy huszáros véghajrával és a közönség biztatásával legyőzték ázsiai riválisukat, így továbbra is esélyük van előzetesen kitűzött céljuk elérésére: szombaton továbbjuthatnak csoportjukból.

Az uraknál az A-csoportot a német csapat zárta az élen három győzelemmel, mögöttük pedig a remek formát produkáló katariak. Az észtek átvették az irányítást a B-csoportban, az ötös második helyén pedig az azonos statisztikával bíró szlovén alakulat áll. A C-csoport éllovasa a francia gárda, a magyar csapat mindössze egy ponttal maradt alul a listavezető ellen, majd a debreceni Varga Ferenccel a soraiban Japán ellen bebizonyította, hogy kemény munkával és kitartással szombaton lehetőségük van a továbbjutásra, jelenleg a harmadik helyen állnak. A lett csapat kiváló teljesítményével irányítja a D-csoportot, szorosan a nyomukban pedig Izrael, ami nem csak a tehetségüket, de a versenyeken mutatott elszántságukat is dicséri.

A női A-csoportot Egyiptom vezeti három diadallal, a B-csoportban a francia gárda a favorit, szorosan a nyomukban a németek, a magyar lányok pedig egyelőre győzelem nélkül az ötödik helyen állomásoznak a torna "legnehezebb" csoportjában. A másik két ötös élén Japán és Lengyelország várhatja a harmadik játéknapot. A Kongói Demokratikus Köztársaság pedig végül nem érkezett meg Debrecenbe, így a délutáni mérkőzések később kezdődtek.

3x3 U18-as Világbajnokság, második játéknap, eredmények:

Brazília – Egyesült Államok 11-21 /női/

Franciaország – Magyarország 21-8 /női/

Lettország – Kirgizisztán 22-10 /férfi/

Izrael – Ukrajna 17-14 /férfi/

Magyarország – Németország 7-13 /női/

Franciaország – Brazília 21-6 /női/

Lettország – India 21-13 /férfi/