Négy bajnoki cím a felnőtt OB-n

2019. 07. 29. (hétfő) 13.08

A Lantos Mihály Sportközpontban rendezték meg hétvégén a 124. Atlétikai Magyar Bajnokságot.

Négy arany-és három ezüstéremmel tértek haza a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola atlétái a fővárosi versenyről, ahol 38 számban avattak bajnokot. A férfiaknál Koroknai Tibor duplázott, hiszen 400-on és 400 gáton (51.19) is nyerni tudott. Előbbi óriási csatát hozott, hiszen a cívisvárosi fiatalember egy századmásodperccel bizonyult jobbnak (47.72) Huller Dánielnél (Dunakeszi VSE). A 3000 méteres akadályfutásban Lendvai András a második leggyorsabb idővel ért célba (9:09.93).

A hölgyeknél debreceni házidöntőt hozott a 100 gát fináléja, itt végül Kozák Luca volt a leggyorsabb (12.89), megelőzve többek között csapattársát, a másodikként befutó Kerekes Grétát (12.99). Luca 100 méteren is rajthoz állt, 11.58-as ideje az ezüstéremhez volt elég. A nápolyi Universiadén negyedik helyen végző Szilágyi Réka esélyeshez méltóan nyert gerelyhajításban (58.91), míg a mezőny egyik legfiatalabb tagjaként, a 2002-es születésű K.Szabó Gabriella negyedikként zárt 1500 méteren (4:39.79).

Fotó: atletika.hu