Megérte a hosszú utazás!

2021. 06. 07. (hétfő) 10.47

Május utolsó két hétvégéjén Győrben bizonyítottak a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola cselgáncsozói.

Kronológiai sorrendben előbb a Diák A- és B-korcsoportos Magyar Kupa küzdelmeit rendezték meg az Olimpiai Sportparkban. Az U11-es mezőnyben remek napot fogott ki a 38kg-os Fedora Sándor, akit csak a döntőben tudott megállítani a koroncói Takács Csongor. Másnap már a serdülők léptek tatamira, a 2007-2008-as születésűeknél esélyt sem hagyott ellenfeleinek az 50kg-os Fedora Ferenc, hiszen a DSC-SI ifjú titánja négy ippon győzelmet aratva szerezte meg az aranyérmet. Igaz nem állhatott dobogóra, de mégis dicséretet érdemel a 48 kg-os súlycsoportban ötödik helyen záró Süveges Fanni.

Szűk egy hét leforgása alatt két bronzérmet is begyűjtött Győrben Raus Kíra (44kg). A tehetséges debreceni judoka a Magyar Kupa harmadik helye után jóval fiatalabbként, a Junior országos bajnokságon is felállhatott a dobogó legalsó fokára!