Újra nyertek a magyar lányok, folytatás Oroszország ellen szombaton

2021. 08. 26. (csütörtök) 22.30

Észtországot is legyőzte a magyar női válogatott a debreceni 3x3 U18-as világbajnokságon, ezzel csoportelsőként jutottak be a szombati negyeddöntőbe.

A harmadik játéknapjához érkezett el a Nagytemplom előtt zajló U18-as 3x3-as kosárvébé, mint ismert az első két napon a lányok, majd a fiúk is pályára léptek. A gyengébbik nem képviselői - a DEAC-os Szabó Zita szereplésével - első meccsüket megnyerték, és ezzel máris továbbjutottak a csoportjukból, majd egy napra rá a fiúk következtek, a DEAC Kosárlabda Akadémián nevelkedő Kalassai Martin és Ságodi Róberttel megerősítve. A srácok egy meccset elvesztettek, egyet megnyertek, innen várhatják a folytatást.

Csütörtökön ismét az ifjú hölgyeken volt a sor, a mieink Észtország legjobbjaival csaptak össze. A napot a lányok Szlovénia-Fehéroroszország találkozója vezette fel, melyet utóbbi gárda 14-8-ra megnyert. Az esemény menetébe alaposan beavatkozott a tény, hogy egy órás áramszünet miatt állt a játék. Így természetesen Szabó Zitáék meccse is jócskán csúszott.

A magyar válogatott 13-12-re verte Észtországot, nem könnyű küzdelemben. A már továbbjutott nemzeti csapatunknak a nem túl barátságos idő ellenére nagyon sokan szurkoltak, különösen akkor volt nagy az ováció, amikor a DEAC-os lányunk mutatott szép megoldásokat. Földi Alexandra együttese már hat pontos előnyben is volt, de az észtek igazolták, hogy nem véletlenül jutottak a világ legjobb nyolc csapata közé, s egy pontra zárkóztak a végjátékra. A hajrájukat azonban későn indították, így Magyarország csoportgyőztesként jutott a negyeddöntőbe.

Ezzel eldőlt, hogy magyarok két nap múlva az oroszokkal találkoznak a negyeddöntőben, a találkozót szombaton 10 óra 15 perckor rendezik. Oroszország kis híján lemaradt az egyeneskieséses szakaszról, utolsó csoportmeccsükön az addig hibátlan Egyesült Államokat kellett verniük legalább húsz dobott ponttal. Bár a torna toronymagas esélyese végig kézben tartotta a mérkőzést, a végjátékra nagyon felszívták magukat az oroszok, s végül hárompontos győzelmet arattak, éppen húsz pontot dobva.

Pénteken újra Lekli József „fiain” a sor, Kalassaiék -ha az időjárás nem szól közbe- 19óra 40 perctől a Dominikai Köztársasággal, 20 óra 50 perctől pedig Oroszországgal küzdenek meg a csoportból való továbbjutásért.